Mi is akartunk venni ebből a Parkside akkumulátoros szerelőlámpából, de mire észbe kaptunk, már egyetlen darab sem volt a boltban. Viszont Pupp Balázs barátunk (aka: „Hosszú”), vásárolt egyet, és már az első napon megállapította, hogy a lámpa fasza, jó a fénye, sokáig is bírja az aksija, meg minden, de a töltője nem frankó.
Hiába dugta az USB kábelt a dokkolóba, vagy közvetlenül a lámpába, egy éjszaka alatt se töltötte fel a lámpa akksiját. De egy másik adapterrel, ugyanazzal a kábellel ment a töltés dokkolón keresztül, meg közvetlenül is. Hosszú egy kíváncsi ember, meg hát látott már egy és mást az életben, ezért arra gondolt, ő bizony leszedi az adatlap matricáját az adapterről. Mert hát egy 1000 mA-es adapternek el kellene bírnia a 4000 mAh-ás lítium-ion akksival. A gyanakvás nem volt alaptalan, a leszedett matrica alatt egy nyomtatott adattáblát talált. Amin az volt, hogy a töltő 500mA-es. Hoppá!
Elég rosszul veszi ki magát az ilyesmi – a joghurton, meg a parizeren se szép átragasztgatni az eltarthatósági dátumot, és az sem mindegy, hogy egy töltő esetleg csak a felét tudja annak, ami rá van írva. El is kértük kölcsönbe a lámpát, kábelt, töltőt, hogy Kakuszi Zolival megnézzük, tényleg gyengébb-e az adapter, és hogy rendben veszi-e a töltést a lámpa.
Zoli rendesen felszerelkezett a mérésekhez, hozott egy USB Safety testert, amit a kábel és az adapter közé kell illeszteni, és természetesen hozott egy multimétert meg egy átalakított USB csatlakozót is. A videóból kiderül, miért is nem töltötte az adapter az akkumulátort, és az is, sikerült-e lerántanunk a leplet a nagy USB-adapter összeesküvésről.
Te sem hagyhatod szó nélkül!
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.