Ezt a gépet nagyon vártam. Annyi, de annyi autóépítős műsorban láttam, ahogy a menők pár laza mozdulattal, gyorsan és hatékonyan darabolják a lemezeket a plazmavágójukkal, hogy én is elkezdtem vágyni egyre. Annyira gyakran nem darabolok lemezt, hogy indokolt lenne, de olyankor jó lenne gyorsan és hatékonyan darabolni – hát még menőnek lenni.
Igyekeztünk készülni, Kakuszi Zoli hozott pár anyagot, amin kipróbálhatjuk a Parkside PPS 40 B2 gépet (lehet vele vaslemezt, rozsdamentes acél lemezt, alumíniumot, rezet vágni), illetve kinyomtatott egy rövid ismertetőt a plazmavágás alapjairól. Hogy ne teljesen fogalmatlanul kezdjünk a tesztbe, előtte kipróbáltuk a gépet. Ami miatt később eszembe jutott barátnőm tanácsa: mindent vegyetek a kamerával, még a tesztek teszteléseit is, jól jöhet – ha meg nem kell, kitörlitek. Hát, Esztinek megint igaza volt.
Mindenképpen kel a géphez sűrített levegő, tehát egy erős kompresszor nélkül nem használható. Acéllemezt 12 mm-ig, alut és rozsdamentes anyagot 8 mm-ig, rezet 4 mm-ig tud elvileg vágni
Ugyanis csodásan vágta a gép a másfeles vaslemezt, szépen beleharapott az alumíniumba (hirtelen csak 10 mm vastag darabot találtunk, a gép meg csak 8 mm-ig van hitelesítve, tehát át nem vágta, de ez nem róható fel neki), sőt, egy festett, 2,5 mm vastag lemezen is ívet húzott, átlyukasztotta és vágta is. Aztán csak a sűrített levegőt fújta magából. Volt öt perc, amíg szépen működött, de erről egy árva képkockánk se lett. Arról sem, ahogy befejezte az üzemszerű működést.
Ha nem találjuk el a jó beállításokat és sebességet, csak szétfújjuk az olvadt anyagot, de ha minden stimmel, nagyon szépen vág
Néha, előre meg nem jósolható pillanatokban sikerült ívet húzni vele, és olyankor vágott is. De amint elengedtük a gombot, kész, vége, nem akart működni. Ha egy másodperc után engedtük el a gombot, akkor egy másodperc működés után állt le, ha öt másodpercig nyomtuk, akkor annyit vágott, de utána megint nem. Ennyi idő alatt nem melegedhet túl – ráadásul a figyelmeztető lámpa sem világított. Tanácstalanok voltunk.
Még a festett lemezen is átütött az ív, így azt is sikerült kilyukasztani, de sokat próbálkozni nem tudtunk - a gép bemondta az unalmast
Akárhogy is néztük, ez a gép elromlott. Mi legyen a teszttel? Egyértelmű, hogy azt is meg kell mutatni, amikor a frissen vásárolt Parkside gép beszarik és nem hajlandó működni. Bele mondjuk mi a kamerába, meg is mutatjuk. Úgyhogy, felvétel forog. És eljön a pillanat, amikor Kakuszi Zoli megnyomja a gombot éééés…
Amikor véletlenül mégis beindult, megint szépen vágott. Aztán megint nem indult
Akárhogy is, ezt a gépet vissza kell vinnünk, és ki kell cseréltetni. Hogy a boltban lesz-e még ilyen, azt sajnos már az akció másnapján sem lehet tudni, simán benne van a pakliban, hogy csak hetek múlva lesz cseregépünk, amivel folytatni tudjuk a tesztet. Én mindenesetre szorítok, hogy azonnal ki tudjam cserélni, mert nagyon kíváncsi vagyok: egyrészt arra, hogy az mennyit fog bírni, másrészt meg arra, hogy ennyire alkalmas arra, amire én szeretném. Szóval maradjon mindenki vonalban, rövid szünet után visszajövünk!
Addig is iratkozzatok fel a csatornánkra, nyomjátok meg a csengettyűt is, illetve lájkoljatok minket Facebookon, kövessetek Instagramon!
Te sem hagyhatod szó nélkül!
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.